Knuspi Rýchle vločky

Knuspi Rýchle vločky

Instantná zmes Knuspi Rýchle vločky určená na prípravu chutných raňajok. Výrobok obsahuje štyri druhy obilnín (ovos, pohánka, pšeno, ryža). Tento výrobok Knuspi Rýchle vločky je vhodný pre dospelých a deti od troch rokov veku. Jeho veľmi jednoduchú prípravu zvládne naozaj každý. Rýchle vločky oceníte predovšetkým pri pracovnom zhone, kedy nestíhate obed, alebo ako pohotovú desiatu. Po pridaní hrozienok, masla a vanilky sú vločky neodolateľné.


Kliknite pre zväčšenie.

Knuspi Rýchle vločky -


Knuspi Rýchle vločky (zľava 10 % )
balenie druhbežná cenacena pre váspočet kusov
650 g  (neuvedeno)
- obľúbenosť: 10/10
4.90 € 4.41 € 
Ponúka Vám ktokoľvek lepšiu cenu? Kliknite tu, aj my zlacníme alebo Vám dáme darček!

Informácia od výrobcu Knuspi Rýchle vločky:

Knuspi Rýchle vločky sú vhodné pre konzumáciu bezprostredne pred športovým výkonom pre dodanie energie bez prípadného zaťaženia tráviaceho traktu.

Odporcovia zdravej výživy nazývajú posmešne konzumentov ovsených vločiek a iných obilnín za "jedákov obilia" a porovnávajú ich s bylinožravcami, veď konzumovať niečo tak "nechutného" nie je hodné civilizovaného človeka. Vysvetľovať týmto ľuďom prednosť týchto obilných raňajok pred "hemendexom", by bolo úplne zbytočné. Kto nechce počuť argumenty, ten je nepočuje. Našťastie pre zdravie človeka a vlastne celej spoločnosti je okruh takýchto jedincov stále menší a ovsené vločky či vôbec obilniny si získavajú čoraz väčšiu popularitu - a to plným právom.

Ovsené vločky (ale aj iné) majú totiž celý rad predností, ktoré z nich robia v oblasti racionálnej a zdravej výživy nezastupiteľnú potravinu - a to sú: vysoký obsah vlákniny vo vyváženom pomere rozpustnej a nerozpustnej.

Prečo uvádzame na prvom mieste vlákninu? V súčasnosti sú veľmi pálčivým problémom choroby vychádzajúce práve z nedostatku vlákniny - a jedna z najhorších je rakovina hrubého čreva v ktorej výskyte máme nelichotivý svetový primát. Niet sa čo čudovať, veď 98% českej populácie ju prijíma v strave menej ako 25 gramov denne (odporúčaná dávka je 30 gramov!). A Knuspi Rýchle vločky jej obsahujú takmer 10%. Príjmom vlákniny "bojujete" o svoje zdravie, ale doslova aj o svoj život.

To všetko je predovšetkým záležitosť nerozpustnej vlákniny, ktorá vytvára nepostrádateľnú náplň črevného obsahu, ale rozpustná vláknina má nemenšú dôležitosť.

Všetky celozrnné produkty, teda aj Knuspi Rýchle vločky majú vždy nižší glykemický index ako výrobky z bielej múky - tým udržujú stabilnú hladinu cukru v krvi a zabraňujú jeho prudkému kolísaniu. Výsledok? Dlhšie pocit sýtosti a útlm pocitu hladu. Knuspi Rýchle vločky sú teda vítaným pomocníkom pri chudnutí a udržiavaní optimálnej váhy. K tomu prispieva aj skutočnosť, že spektrum cukrov je tvorené výhradne škrobmi bez nežiaduceho podielu repného cukru.

Dokonca aj rastlinné bielkoviny v tomto výrobku Knuspi Rýchle vločky, sú obsiahnuté vo viac ako 12 percentách,čo sa blíži k ideálnemu proteínu pre optimálny obsah esenciálnych aminokyselín.

A čo tuky, ako tretí základná živina? Nie, ani ich sa obávať nemusíte. Takmer celé ich zastúpenie (okolo 6%) je vo výrobku Knuspi Rýchle vločky tvorené nenasýtenými a teda pre zdravie človeka nevyhnutnými, mastnými kyselinami.

Pochopiteľne, že tak dokonalý výrobok obsahuje aj množstvo vitamínov (predovšetkým B a E) a minerálnych látok - najmä vápnik, horčík, železo a zinok.

Tak snáď už zanechajme výpočet všetkých pozitívnych vlastností, ktoré ovsené a iné vločky majú, veď americká Komisia pre potraviny a lieky je zaradila medzi funkčné potraviny (obsahujúce zložky majúce v ľudskom organizme špecifickú, zdraviu prospešnú funkciu).

Nutnosť ovsené a príbuzné vločky nechávať dlhšiu dobu napučať, bola pre konzumentov vždy nepríjemné, ale aj odstrašujúca. Tak tento problém pre instantné úpravu výrobku Knuspi Rýchle vločky odpadá. Stačí len zaliať horúcou vodou a chvíľu počkať. Nie nadarmo majú Knuspi v názve "rýchle vločky"! Použitie výrobku Knuspi Rýchle vločky je doslova univerzálny a zďaleka presahuje tradičné celozrnné raňajky. Kto pociťuje nedostatok energie pred športovým výkonom, má v tomto výrobku ideálneho pomocníka, kto sa cíti unavený až vyčerpaný po fyzickej aktivite, tak nemôže urobiť nič lepšie ako čo najskôr siahnuť po výrobku Knuspi Rýchle vločky.

Tak snáď už nezostáva nič iné ako popriať: dobrú chuť!

V balení Knuspi Rýchle vločky je 13 bežných (50 g) porcií.

Príprava:

  • 50 g zmesi Knuspi Rýchle vločky (cca 6 - 8 polievkových lyžíc) zalejte 150 ml horúcej vody
  • dôkladne premiešajte a nechajte 2 minúty stáť
  • po dvoch minútach sú Knuspi Rýchle vločky pripravené na konzumáciu už nevarte!
  • 150 - 200 ml horúcej vody = hotová porcie 200 - 250 g
  • veľkosť porcie Knuspi Rýchle vločky si môžete ľubovoľne zmenšiť, popr. zväčšiť

Tabuľka nutričných hodnôt:

50 g
energetická hodnota734 kJ/176 kcal
bielkoviny6,4 g
sacharidy30,4 g
cukry0,3 g
tuky3,1 g
nasytené mastné kyseliny0,6 g
vláknina4,5 g
sodík0 g

Zloženie:

  • ovsené vločky (85%), ryžové vločky (5%), pšenové vločky (5%), pohánkové vločky (5%), obsahuje lepok

Informácie:

  • potravina určená pre zvláštnu výživu, vhodná pre športovcov

Súvisiaci tovar:

Knuspi Crispbread

Vynikajúce chrumkavé viaczrnné plátky s obsahom vlákniny Knuspi Crispbread.

150 g
1.20
1.08
-10%

Chcete tento tovar kúpiť?

  • postup krok za krokom nájdete tu
  • prípadne zavolajte na našu hot-line 0918 971 923

Spýtajte sa odborníka:

Na otázky odpovedajú:

Igor Kopček
šéfredaktor portálu EastLabs.sk
redaktor edukačného projektu FitnessTreneri.sk

Marian Čambal
2010 Majster Európy
víťaz 2011 Arnold Classic
2012 Majster sveta
redaktor edukačného projektu FitnessTreneri.sk

Štefan Havlík
2010 Absolútny Majster Európy, 2003 Majster sveta

Chcete sa na čokoľvek opýtať?
Vaše meno:Váš e-mail:
Nadpis: Upozorniť na odpoveď:
Otázka:
Koľko je dva plus dva?(ochrana proti spamu)
Odoslaním otázky súhlasite
s jej zverejnením na tejto stránke.
Kľúčové slová pre Knuspi Rýchle vločky:

  • Knuspi Rýchle vločky, vločky, lepok, knuspi