Kre - Alkalyn

Kre - Alkalyn

Kre-Alkalyn je nová forma kreatínu vyvinutá na základe dlhodobého intenzívneho výskumu. Ten ukázal, že štandardný kreatín má hodnotu PH nižšiu ako7,0 čo má za následok, že pri styku s kvapalinou rýchle premieňa na kreatinín – látku, ktorá je zodpovedná za celý rad vedľajších účinkov (kŕče, nevoľnosť) prisudzovaných kreatínu.


Kliknite pre zväčšenie.

Kre - Alkalyn -


Kre - Alkalyn (zľava 10 % )
balenie druhbežná cenacena pre váspočet kusov
120 tobol.  bez príchuti
- obľúbenosť: 10/10
30.40 € 27.36 € 
240 tobol.  bez príchuti
- obľúbenosť: 2/10
51.21 € 46.09 € 
Ponúka Vám ktokoľvek lepšiu cenu? Kliknite tu, aj my zlacníme alebo Vám dáme darček!

Informácia od výrobcu Kre - Alkalyn:

Kre-Alkalyn je nová forma kreatínu vyvinutá na základe dlhodobého intenzívneho výskumu. Ten ukázal, že štandardný kreatín má hodnotu PH nižšiu ako7,0 čo má za následok, že pri styku s kvapalinou rýchle premieňa na kreatinín – látku, ktorá je zodpovedná za celý rad vedľajších účinkov (kŕče, nevoľnosť) prisudzovaných kreatínu.
Kre-Alkalyn je vďaka použitiu svetovo patentovaný technologickým postupom použitým pri výrobe zatiaľ jediným kreatínom, ktorého hodnota PH je vyššia ako 12,0. Výsledkom tejto technológie výroby je kompletný stabilný a svetovo jediný kreatín s označením Kre-Alkalyn, ktorý sa nepremenuje na kreatinín. Zaručuje 100 % využiteľnosť a všetky pozitívne účinky kreatínu pre maximálny svalový rast s minimom nepríjemných vedľajších účinkov

Pri klasických keratínoch počas ich transportu do svalových buniek nastáva v podstatenej miere ich premena na kreatinín. Mnoho spoločností sa spolieha na klasické testovacie metódy ako napr. HPLC (High Performance Liquid Chromatography) a garantujú pri svojich produktoch 100 % stabilitu a čistotu. Ale väčšina týchto testovacích postupov sa realizuje za sucha, čo v plnej miere nepokrýva reálne situácie, ktoré nastávajú pri konzumácii kreatínu. Ak pridáme tieto výrobky do tekutiny, výsledky testov sa dramaticky zmenia. Molekuly takýchto produktov sa stanú pri kontakte s tekutinou extrémne nestabilné a rýchle sa premieňajú na kreatinín – tzn. v podstate na bilogicky málo účinný bio-odpad. Výsledkom je, že iba zlomok z aplikovanej dávky kreatínu sa dostane do svalových buniek, pretože jeho prevažná väčšina sa premení na kreatinín ešte pred tým, než sa dostane do krvného obehu. Posledné pozorovania navyše ukázali, že práve kreatinín je hlavnou príčinou prejavu všetkých nežiaducich vedľajších účinkov, ktoré boli dlhodobo neoprávnene prisudzované kreatínu.
Okrem bezpečnosti a zvýšenej tolerancie organizmu Kre-Alkalyn prináša vďaka svojej 100 % čistote a využiteľnosti aj ďalšiu zmenu – jeho aplikácia si nevyžaduje žiadnu plniacu fázu, žiadne cyklovanie a k dosiahnutiu maximálneho účinku stačí podstatne nižšia dávka, ako pri klasických keratínoch ... denná dávka je spravidla iba 1,5 – 3g!

Čo je to kreatinín?

Kreatinín je vedľajší produkt (pre biologicky nízku účinnosť ho môžeme označiť aj ako bioodpad), ktorý sa vytvára behom rozkladania kreatínu v svaloch za účelom tvorby energie. Tento bio-odpad ľudského tela (tiež známy ako sérum kreatinín), musí byť z krvi odstránený obličkami čo v prípade vysokých hladín znamená pre organizmus nadmernú záťaž .

Ako telo reaguje na kreatinín?

Vedľajšie účinky ako napr. pocit nevoľnosti, žalúdočné kŕče, problém s nafukovaním, tráviace obtiaže, bolestivé svalové kŕče a mnoho ďalších, ktoré boli zaznamenané v jednotlivých prípadoch po aplikácii kretínu spôsobuje práve kreatinín. Z praktického hľadiska preto zníženie hladín kreatinínu (čo sa dosiahlo použitou technológou pri výrobe Kre-Alkalynu) sa prejavuje výrazným znížením prejavu nežiaducich vedľajších účinkov spojených s aplikáciou kreatínu.

Aké sú dlhodobé účinky kreatinínu na ľudské telo?

Aj napriek tomu, že mnoho štúdii preukazuje, že krátkodobé užívanie (<10 rokov) tradičných kreatínových výrobkoch je bezpečné, stále ešte nevieme odhadnúť, aké negatívne účinky sa môžu objaviť v prípade ich dlhodobej a hlavne nadmernej aplikácie, pri ktorej sú hladiny kreatinínu dlhodobo vysoké. Podľa názoru mnohých odborníkov aj to je jeden z dôvodov, prečo by mali športovci vo svojom suplementačnom pláne využívať práve stabilné zdroje kreatínu, ku ktorým patrí aj Kre-Alkalyn.

Čím je Kre-Alkalyn jedinečný?

Nielen pantentovo chráneným postupom použitým pri jeho výrobe, ale predovšetkým už spomínaným výrazným obmedzením produkcie kreatinínu, čo zabezpečuje pH vyššie ako 12. Výskum, na jeho základe bol vydaný patent na Kre-Alkalyn, jasne dokazuje, že rýchlosť premeny kreatínu na kreatinín je priamo spojená s pH tekutiny, ktorá je použitá k miešaniu kreatinu. Výsledok množstva realizovaných postupov hovorí jasnou rečou - čím nižšie je pH tekutiny, tým rýchlejšie sa kreatín premení na kreatinín. Ďalej bolo zistené, že rýchlosť premeny kreatínu na kreatinín sa dramaticky znižuje so vzrastajúcim pH samotného kreatínu a kompletne sa zastaví, ak dosiahne hranicu pH minimálne 12 – práve Kre-Alkalyn je jediným kreatínovým produktom na svete s pH vyšším ako12 a táto stabilná forma kreatínu sa dostáva do krvného obehu a následne do svalov v plnej kvalite a aj množstve. Patent výroby Kre-Alkalynu zahrnuje všetky pH faktory v rozmedzí od 7 do 14, tzn. že všetky ostatné kreatínové produkty vyrábané inou technológiou majú pH faktor nižší než je 7 a nemôžu garantovať účinok a efekt Kre-Alkalynu.

Prečo aj klasické kreatínové produkty majú účinok?

Ľudské telo produkuje každodenne asi 2 g kreatínu. Predstavte si, že k tomuto množstvu pridáme ďalších 5 g (5000 mg) kreatínu aplikovaného vo forme klasických doplnkov výživy. Čo sa stane? Z tohto množstva telo v skutočnosti využije asi len 250 - 500 mg kreatinu (90-95% z aplikovanej dávky sa znehodnotí pri styku s tekutinou v žalúdku a premení sa na kreatinín), no aj toto malé množstvo zvýši prirodzenú hladinu kratínu o 10-20% čo postačuje k prejavu pozitívneho účinku. A teraz si predstavte, aká asi musí byť efektivita keratínového suplementu, z ktorého telo použije nie 5%, ale 80%, 90% alebo 100% z aplikovanej dávky!

Je možné dosiahnuť pri klasickom kreatíne zvýšenie pH pomocou nejakej špecifickej látky?

Bohužiaľ nie. V súčasnosti nie je známa žiadna použiteľná látka alkalickej povahy, ktorá po zmiešaní s klasickým kreatínom výrazne znižovala jeho premenu na kreatinín.

Každý nový kreatinový výrobok garantuje, že je ten najlepší. Čo robí Kre-Alkalyn tým jedinečným a najlepším kreatínovým výrobkom?

Vďaka výskumu sa za posledných desať rokov výroba kreatínu niekoľkokrát zmenila, alebo vylepšila. Známe sú rôzne úpravy kreatínu za pomoci rôznych inzulínových stimulátorov, známe sú substancie ako kreatine titrate, di-creatine alebo posledná forma v podobe esteru. Prirodzene, tieto zmeny prispeli k zvýšeniu efektívnosti, ale žiadna z týchto technológii nie je schopná zaručiť to, čo ponúka Kre-Alkalyn - efektívnu, koncentrovanú formu kreatínu, ktorá by sa pri styku s tekutinou nepremenila na kreatinín.

Je pravda, že Kre-Alkalyn zaručuje 10x vyššiu využiteľnosť aj efektívnosť v porovnaní s klasickým kreatínom?

Ak sa zamyslíte nad číslami, sami uznáte, že je to viac ako reálne. Je to skutočnosť! Chcete príklad? Ak sa 90 % obyčajného kreatínu premení na biologicky neúčinný kreatinín (z pohľadu športovcov očakávajúcich efektívny vplyv na športovú prípravu), tak iba 10% zaručuje efektivitu a využiteľnosť - len 10 % z podanej dávky sa naozaj dostane do svalov. Kre-Alkalyn zaručuje 100 % využiteľnosť tzn. ž epri podané rovnakej dávky ako pri klasickom kreatíne sa k svalovým bunkám dostane 10x viac kreatínu a prirodzene aj pozitívny účinok je neporovnateľne vyšší. Samozrejme, účinnosť nebude 10 krát vyššia, ale určite každý športovec po aplikácii Kre-Alkalynu pozná ten rozdiel už po niekoľkých dňoch.

Aké sú rozhodujúce výhody Kre-Alkalynu v porovnaní s klasickým kreatínom?

 • nepremieňa sa na kreatinín, takže po jeho aplikácii nezaznamenáte žiadne sprievodné nežiaduce vedľajšie účinky
 • má vysokú využiteľnosť a zvýšenú efektivitu
 • garantuje všetky pozitívne účinky zaznamenané pri aplikácii klasického kreatínu
 • jeho aplikácia nevyžaduje žiadnu nasycovaciu fázu – začnete aplikovať a hneď registrujete zlepšenie výkonnosti
 • umožňuje zníženie aplikovaného množstvo a následne výrazne znižuje finančnú náročnosť – na dosiahnutie účinku postačuje denné dávkovanie 1-3g
 • má pozitívny účinok na neutralizáciu kyseliny mliečnej čím prispieva k vyššej výkonnosti je efektívnym a bezpečným prostriedkom k dosiahnutiu masívneho nárastu svalovej hmoty

Odporúčané dávkovanie:

 • základnou dennou dávkou sú 2 - 4 tobolky
 • základnú dennú dávku je možné rozdeliť na čiastkové dávky – napr. 1-2 tobolky aplikujte ráno na lačno a 1-2 tobolky 60 minút pred tréningom
 • v prípade, že chcete dosiahnuť rýchlejší prejav pozitívnych účinkov vyplývajúcich z aplikácie, alebo ak máte vyššiu hmotnosť, môžete dennú dávku krátkodobo zvýšiť až na dvojnásobok
 • každú čiastkovú dávku je nutné zapiť dostatočným množstvom vody

Obsah účinných látok v 2 tobolkách:

 • energetická hodnota ... 8 kcal/ 34 kJ
 • bielkoviny ... 0 g
 • sacharidy ... 0 g
 • tuky ... 0 g
 • kre-alkalyn ... 1.500 mg

Súvisiaci tovar:

Krea-Genic

Budete omnoho silnejší, dynamickejší a vybudujete viac kvalitnej svalovej hmoty.

120 tobol.
33.00
29.70
-10%

25GH Stack - zvyšuje sekréciu rasto..

Stimulant sekrécie rastového hormónu. Zabezpečí kvalitný spánok, regeneráciu, rast svalovej hmoty, rast do výšky.

100 tabl.
25.00
20.00
-20%

Creatin - tabletová forma

Extrakvalitný creatin monohydrate vo forme 1000 mg tabliet.

300 tabl.
23.73
21.36
-10%

L-Glutamin

Voľná aminokyselina stimulujúca rast svalovej hmoty, za výhodnú cenu .

250 g
23.24
20.92
 

Tričko EastLabs - nápis

Kvalitné tričko s vyššou gramážou, s veľkým logom EastLabs na prsiach.

1 ks
9.59
8.63
 

RAP1 - tester spray

Tekutá rastlinná zmes s výnimočným adaptogénnym, antikatabolickým a stimulačným efektom.

50 ml
13.24
13.24
 

Chcete tento tovar kúpiť?

 • postup krok za krokom nájdete tu
 • prípadne zavolajte na našu hot-line 0918 971 923

Spýtajte sa odborníka:

Na otázky odpovedajú:

Igor Kopček
šéfredaktor portálu EastLabs.sk
redaktor edukačného projektu FitnessTreneri.sk

Marian Čambal
2010 Majster Európy
víťaz 2011 Arnold Classic
2012 Majster sveta
redaktor edukačného projektu FitnessTreneri.sk

Štefan Havlík
2010 Absolútny Majster Európy, 2003 Majster sveta

Chcete sa na čokoľvek opýtať?
Vaše meno:Váš e-mail:
Nadpis: Upozorniť na odpoveď:
Otázka:
Koľko je dva plus dva?(ochrana proti spamu)
Odoslaním otázky súhlasite
s jej zverejnením na tejto stránke.

pp
autor: Duro • dátum: 01.10.2013
Dobry den , co je podla vas lepsie na rast sval. hmoty kre-alkalyn alebo ethyl ester za odpoved vopred dakujem.
DObrý deň. Začiatočníkom, ale aj pokročilým, odporúčam ako prvú voľbu kreatín monohydrát, ten považujem za TOP. Moderné kreatíny sú účinnosťou rovnaké.
kombinaacia
autor: jouzi • dátum: 19.07.2013
chcel by som sa spytat ci mozem kombinovat a davkovanie kre-alkalyn a tribulus?? cvicim asi pol roka vaha 95 kg..Dakujem
Dobrý deň. Kreatín začiatočníkom zo zásady neodporúčam, tribulus je určený pre viac ako 23 ročných.
Kre-alkalyn alebo Ethyl ester ?
autor: Ivan • dátum: 29.03.2013
Dobrý deň, chcem sa spýtať či je dobré použiť v rysovacej fáze kreatín a keď hej, ktorý je lepšie použiť kre.alkalyn alebo ethyl ester ? Lebo niekto vraví že najlepší je mnohydrát a niekto zas, že kre-alkalyn , len monohydrát zalieva a kre-alkalyn sa ževraj lepšie vstrebe a nezalieva, čo by ste mi odporučili ? A protein sa rozhodujem medzi CFM Whey Protein Isolate a Actions Whey Protein 85 oba od aminostar , zložením sú dosť podobné, tak aký je v nich rozdiel ? Ďakujem
DObrý deň. Kreatín väčšinou neodporúčam kondičným cvičencom do diétneho režimu, ale ak máte dostatok svalovej hmoty, môže fungovať ako "agent" ktorý Vám ju chráni aj napriek zníženému príjmu kalórií. Aký je vhodný? V podstate je to jedno, pretože aj tak cca 3-4 týždne pred záverom diétneho režimu sa zo suplementačného plánu vyradzuje - vhodná je akákoľvek forma, ktorú vaše telo zvládne, vrátane monohydrátu. Rozdiel vo vami spomínaných proteínoch je v príprave a v obsahu jednotlivých zložiek - obe sú vhodné do diétneho režimu ako doplnkový zdroj bielkovín.
Kre - Alkalyn ???
autor: Miro • dátum: 27.12.2012
Zdravím cvicim aktivne uz asi 2hy rok samozrejme s mensimi prestavkami... mam 18, 70kg a stale som rovnaky uz ma stve pozerat na kamaratov ktori beru vsetko mozne a je to na nich vidno. Este som nebral ziaden doplnok ale chcel by som oskusat Kre-Alkalyn presnejsie Kre-Alkalyn - Ultimate Nutrition. Nebude to velke susto hned na zaciatok?? Mal by som to skombinovat napr s proteinom/gainerom ? aky by bol vhodny? Dakujem za odpoved.
DObrý deň. Tajomstvo úspechu je v strave a správnom tréningu, nie v doplnkoch. Čo radím? Pohľadajte si na našom portáli www.EastLabs.biz sériu článkov MOJE PRVÉ TRÉNINGY a postupujte podľa tam zverejnených rád. Ak už kreatín, tak potom Vám stačí monohydrát.
kre alkalyne
autor: Jano • dátum: 25.08.2012
Dobry den, mam 16 rokov kreatin monohydrat som bral 2 mesiace a mal som pauzu je pre mna vhodny tento produkt?- cvicim aktivne rok a pol. a mas sa davkovat a v netreningovy den?
DObrý deň. Nie,nie je to výrobok vhodný pre vás, Prečo? Ako začiatočník nemáte návyky v stravovaní, ktoré by aplikáciu kreatínu zefektívnili - Viac informácií o Výžive pre začiatočníkov a mierne pokročilých kulturistov nájdete v sérii článkov Moje prvé tréningy na našom portáli www.EastLabs.biz

Kreatín sa užíva v cykloch (cca 4-6 týždňov) každý deň.

Kre-alkalyne
autor: Rado • dátum: 15.08.2012
Dobry den, prosim Vas mohli by ste mi napisat presne zlozenie vyrobku Kre-Alkalyne? Dakujem velmi pekne
DObrý deň. Zloženie, ktoré uviedol výrobca, sme zverejnili pri danom výrobku.
doplnenie
autor: Rasťo • dátum: 22.04.2012
Ach...Zasa som nenapísal úplne jasne všetko tak, aby sa dalo pochopiť bez námahy. Siedmy riadok: kulturistický PRÍKLAD sa mi... Ďalej: vysadil som všetko pre neznesiteľné brušné problémy. Nemôžem ani s istotou tvrdiť, ktorý prípravok bol tým, čo mi narobil najviac zlého (no asi ten kreatínový). 2x denne po 100g, rozpustené v jednom litri vody...to už hocičo dá slizniciam zabrať. O biologickom účinku nehovorím. Dali ste si otázku: Prečo nie každému kreatín \"zaberie\"? Neviem to experimentálne zdôvodniť, no napadá mi, že asi preto, že niekto ho má prirodzene bárs koľko...A nepotrebuje teperiť ho do seba z vonku. Tak, ako mnohí majú veľa erytrocytov ... alebo testosterónu. P/ozdravujem...R.
Už som Vám odpovedal.
ťažkosti s doplnkami
autor: Rasťo • dátum: 22.04.2012
Asi by som Vám mal dať pokoj (lebo ste v tomto nevinne). Pôvodne som si myslel, že som v debate na takéto témy. Teraz vidím, že ide o akési poradenstvo, iba dialóg (cvičenec sa pýta, tréner odpovedá). Už sa to nerozvíja ďalej. Musím to samozrejme rešpektovať. Nemám sa ani kam napojiť - tak ste ani Vy nechytili moju niť. Ja rozhodne nie som ten, kto preceňuje doplnky. Športujem intenzívne už dobrých pár desaťročí - bez doplnkov. Až teraz som zlyhal (klesá mi výkonnosť) - a skúsil, čo to spraví. Sláva to teda nebola. Penicilín bol iba príklad, ktorý mi napadol v danej chvíli. Kulturistický sa mi vybaví ťažšie, nikdy som ku kulturistike neinklinoval. OK, skúsim to dokončiť. Bral som asi 2-3 týždne proteíny, AK a karnitín. Potom k tomu sedem dní viaczložkový kreatín (nemenujem, nebudem robiť antireklamu). Absolvoval som "nasycovanie"... + ešte dva dni - a koniec. Tak sa totiž nedalo existovať. Preto by nebolo od veci okrem chválenia spomenúť aj možné NÚ. Opakujem, netýka sa to Vašej firmy, všeobecne. Stravu mám určite zlú, tréningy slušné...Vek cez 50 (!), výška a váha v pohode, fyzická aktivita super, nič nesuplementujem (asi mám aj vlastného kreatínu dosť). Výkonnosť donedávna porovnateľná so "suplementujúcimi" dvadsiatnikmi-tridsiatnikmi 100+ (ja som pod 100 - cca 95-97). Naberať na váhe rozhodne nechcem. Toto mal byť pokus - či sa ešte dokážem dostať do top-formy. Sila, výdrž, kondícia...ale aj slušná postava. Opravujem: perfektná postava. Znie to neskromne, preto som volil miernejší výraz :-). Inak sa venujem iným športom. Ešte raz, sorry za obťažovanie. Nemusíte reagovať, už Vám dám pokoj. Pozdrav, Rasťo
Neobťažovali ste. Porozmýšľajte na tým, prečo Vám výkonnosť klesá - myslím, že na vine bude Váš prirodzený hormonálny systém tzn. klesajúca produkcia testosterónu, ktorá pri Vašom veku je pochopiteľná. Kreatín a aminokyseliny tu nie sú riešením, treba siahnuť po stimulantoch sekrécie testosterónu.
nie-nie
autor: Rasťo • dátum: 21.04.2012
Tak musel som vysadiť úplne všetko. Bolo mi tak zle, že by som sa asi zabil - či skončil na ARO. Pre ľudí bez biologického a chemického vzdelania...nehovoriac o biochémii či molekulárnej biológii...robiť zo seba laboratórium a nepoznať vôbec nič o \"vlastnom prostredí\" ani o látkach, ktoré do seba tlačím - blbizmus na N-tú. Uvediem teraz aspoň tri podobné výrazy. Saturácia = nasycovanie (nad normu), suplementácia = dopĺňanie nedostatku niečoho (vie niekto, že má nedostatok kreatínu?)...substitúcia je nahradzovanie, zamieňanie. Ládovať do seba vitamíny...Nuž, väčšina hydrofilných sa vylúči (teda ich nadbytok). Lipofilne môžu byť aj toxické. Karnitín? No odporúčaná dávka je 500mg, 10g je totálny úlet. Všeobecne, vitamíny nemajú terapeutický účinok, ich užívanie je opodstatnené iba ako prevencia, resp. suplementácia pri avitaminóze. Saturácia je zbytočná, vylúčia sa obličkami (záťaž pre organizmus). Kreatín? Kto vie, že ho má málo a potrebuje dodať umelo? Čo keď ho ja mám napr. až príliš veľa? CPK sa stanovuje najmä v dvoch prípadoch. Infarkt myokardu (vtedy je charakteristický pík po nekróze svaloviny)...A pokiaľ si ešte pamätám, pri podozrení na myopatiu. Ja som teda bolesti svalov mal - a nebola to svalovica. *Nechcem karnitín už ani vidieť. Dúfam, že bude čoskoro zakázaný. Takéto rozhadzovanie homeostázy, brutálne a nekvalifikované zasahovanie do biochémie je určite horšie ako podávanie EPO či autotransfúzie. Proteínové koktaily, AK - prosím...No toto je úplne iná káva.
Dobrý deň. Tak tomu už absolútne nerozumiem - dobre chápem, že ste niečo "pojedli" o čom tu nepíšete, iba to naznačujete a malo to veľmi, veľmi negatívny účinok cca po 2 dňoch aplikácie? Ak áno, dajte mi tu ešte nejaký údaj o veku, výške, hmotnosti, fyzickej aktivite, suplementácii - dávke, strave ... nech som z toho múdrejší. Ďakujem.
Trochu inak...
autor: Rasťo • dátum: 19.04.2012
Ďakujem za odporúčanie. No chýba zdôvodnenie. Aj odpoveď na otázku ohľadom porovnania (alkalyn vs.etylester). Ja som v biochémii viac než doma, pýtam sa skôr na skúsenosti. Môj profesionálny inštinkt mi hovorí: neber niečo staré, keď sa vychvaľujú novšie prípravky (a porovnávajú so starými, ktoré sa zatracujú). OK...Tie Hard Cor, Trans-X , krea Pump (ak som si to aspoň čiastočne zapamätal správne) sú povedzme trochu iné, ako základný kreatín. No iba mierne...nakoniec sa všetky zložky (kreatínové - lebo tam sú aj iné látky, AK a pod.) - dostávajú "na plac" ako kreatín. Otázky kreatínfosfokinázy, kreatinínu...tu nebudem otvárať. Je to zásah do neznámeho prostredia, bez toho, aby "majster" vedel, kde robí, čo robí... To už je ale v inej polohe (boli už tendencie kreatín dať na zoznam). Nemá to nič spoločné s vašou distribučnou firmou. Inak, vážim si ochotu poskytovať bezplatné poradenstvo. Sorry, k veci:-) Viaczložkové/transportné mi robia ozaj sakra problémy... No prečo by som nemohol brať povedzme nie monohydrát, ale kre-alkalyn či etylester? Ak nebudem mať GIT problémy (brucho)... Lebo konzumovať najstarší kreatín mi pripadá, ako keby som mal brať prapôvodný penicilín...a uprednostniť ho pred modernými preparátmi z tej istej beta-laktámovej skupiny. Pozdrav, R.
DObrý deň. Prepáčte, nejako som sa v tom Vašom príspevku stratil. Ak riešime stále otázku "prečo monohydrát" a nie "moderné formy kreatínu" vo Vašom prípade, odpoveď je jasná - skúsenosti kohokoľvek, kto niekedy užíval kreatín ( s výnimkou cca 20% ľudí, na ktorých jednoducho neúčinkuje) sú také, že na nich "zaberie" akákoľvek forma v 1. - 3. cykle, neskôr efektivita monohydrátu klesá a práve vtedy je vhodné pohliadnuť sa za "modernejšou" formou. Nikto zatiaľ rozumne nezdôvodnil, prečo to tak je, alebo som iba nehľadal na správnom mieste. Platí však - nepreceňujte doplnky, riešte v prvom rade stravu, tréning, doplnky až úplne ako posledné. Penicilín do debaty pliesť nemusíte ...

Staršie otázky a odpovede tu: Kre - Alkalyn (celkom 16)
Kľúčové slová pre Kre - Alkalyn:

 • kre, alkalyn, alkalin, aminostar