Tento produkt je dočasne nedostupný.

Spýtajte sa odborníka:

Na otázky odpovedajú:

Igor Kopček
šéfredaktor portálu EastLabs.sk
redaktor edukačného projektu FitnessTreneri.sk

Marian Čambal
2010 Majster Európy
víťaz 2011 Arnold Classic
2012 Majster sveta
redaktor edukačného projektu FitnessTreneri.sk

Štefan Havlík
2010 Absolútny Majster Európy, 2003 Majster sveta

Chcete sa na čokoľvek opýtať?
Vaše meno:Váš e-mail:
Nadpis: Upozorniť na odpoveď:
Otázka:
Koľko je dva plus dva?(ochrana proti spamu)
Odoslaním otázky súhlasite
s jej zverejnením na tejto stránke.

problem so srvatkovym proteinom
autor: Daniel • dátum: 12.05.2011
Neviete mi prosim poradit preco po uziti srvatkového proteinu (pouzival som viacero srvatkovych proteinov od roznych predajcov aj vyrobcov) jednoducho sa mi stane take ako keby vsetka voda so svalov zrazu odisla. Je to presny opak spumpovania alebo zavodnenia ked sa pouziva kreatin .. jednoducho miesto toho aby som naberal zo srvatkoveho proteinu svaly tak z neho chudnem a moje svaly sa absolutne nedaju spumpovat ... podobne to mam aj so sojovym izolatom i ked tam to neni az tak silne ako u srvatkoveho proteinu. srvatkovy protein 80 (25) gramov rozpustam v 300 ml mlieka pridam 300 ml vody .. niekedy pridavam 30 gramov maltodextrinu. pri uziti rovnakeho mnozstva suseneho vajecneho bielku moja hmotnost ide hore a som riadne spumpovany .. bohuzial musel som vajecne bielka vysadit pretoze pravdepodobne mam na ne intoleranciu (po poziti problemy rozneho druhu - nemyslim plynatost) ...snazil som sa za ne najist nahradu ale z ostatnych zdrojov proteinov som velmi sklamany zatial :( este najlepsie vysledky po bielkach som mal s hydrolyzatom kolagenu ... comu vazne uz vobec nerozumiem vzhladom na jeho chabe aminokyslelinove spektrum
Dobrý deň. Prepáčte za oneskorenú reakciu, ale opakovane som pôsobil v zahraničí a až teraz som si našiel čas zodpovedať aj vašu otázku. Príčinu skôr vidím v nedostatku sacharidov, ako v druhu bielkoviny. Čo odporúčam? Skúste skombinovať dávku PROTEÍNU s polovičnou dávkou GAINERA, ak Vaša strava okrem iného bude obsahovať 2 g bielkovín na kg hmotnosti a cca 5-6 g sacharidov na kg hmotnosti, neverím, že spomínané problémy sa budú opakovať. Koľko dávok proteínu denne skonzumujete? Aká je vaša výška, hmotnosť, výkonnosť? Koľko rokov trénujete?
aspartam
autor: simlo • dátum: 08.05.2011
dobry den chcem sa spítat ci obsahuje tento protein aspartam lebo v zlozeni ho napisani nevidím a ked som si ho obiednal v zlozeni bolo napisane obsahuje zdroj fenylalaninu.
Dobrý deň. Kontaktoval som výrobcu, prišla mi odpoveď - v žiadnom výrobku spoločnosti VIVACITALIS sa aspartam nenachádza. takže ani v tomto proteíne.
rano vs. pred treningom
autor: Július • dátum: 17.04.2011
Dobrý deň, moja otázka sa nebude týkať konkrétne tohoto produktu, ale tak snáď mi odpíšete aj tak a poradíte mi. Chcel by som sa spýtať či je výhodnejšie užívať proteinový prípravok ráno po prebudení alebo pred tréningom. Najradšej by som bol keby som túto otázku riešiť nemusel, ale ako študent nemám peniaze navyše tak sa snažím vybrať tú lepšiu alternatívu. Trošku som sa o tejto problematike dočítal aj na nejakých fórach a v článkoch ale niektoré názory si protirečia. Napríklad podľa jedného názoru by som proteinový prípravok mal určite užiť po prebudení pretože svaly sú po noci hladné a treba do nich rýchlo dostať živiny. Druhý názor ale hovorí, že protein na ráno je úplne zbytočný pretože ak si pred spaním dám tvaroh (ja si dávam nočný protein) tak telo v noci nehladuje a jediné čo sa s tým ranným proteinom stane je, že ho vylúčim v moči alebo stolici. Takže keby som sa riadil tou druhou radou tak by pre mňa výhodnejšie vyšlo užívať ho iba pred tréningom a ráno nie. Nuž tak hádam ste mi porozumeli čo sa chcem dozvedieť =). ďakujem za odpoveď
Dobrý deň. Takže môj názor, názor z praxe. Pre rast svalovej hmoty sú podstatné 2 časové úseky, počas ktorých je nutné telu dodať bielkoviny - ráno po prebudení a po tréningu. Ideálne je užiť proteín v týchto dvoch úsekoch. Myslím, že príjem napr. 35-40 g bielkovín vo forme tvarohu (cca 250 g) pred spánkom znamená iba to, že telo "má čo tráviť" cca 4-6 hodín. Spánok však trvá cca 8-9 hodín, takže príjem bielkovín ráno (masívny príjem) je viac ako žiadúci. Nejaké vylúčenie bielkovín močom, alebo stolicou považujem za absolútny nezmysel. Záver - bez ohľadu na to, či máte - nemáte finančné prostriedky, denno denne musíte prijať cca 2 g bielkovín na kg hmotnosti. Telu je v podstate jedno, či z klasickej stravy, alebo proteínových doplnkov. V prípade, že máte však vyššiu hmotnosť (cca 80 a viac kg) je však tento príjem dosiahnuť stravou veľmi ťažké - vtedy prichádzajú na rad doplnky výživy. Samozrejme ak ste špičkový alebo vyspelý cvičenec, aj časovanie príjmu a využiteľnosť bielkovín zohráva svoju úlohu pri napredovaní - preto by sa v rýchlo využiteľnej forme mali aplikovať ráno apo tréningu. Dôvody asi poznáte.Kľúčové slová pre :

  •